Borçka Osman Bakır Anadolu Lisesinin Temeli Atıldı

Ana Sayfa » İlçeler » Borçka » Borçka Osman Bakır Anadolu Lisesinin Temeli Atıldı

Borçkalı hayırsever Fehmi ve Halil Bakır kardeşler tarafından “Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası” kapsamında ilçesine yaptırılacak olan 14 derslikli “ Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin” temeli düzenlenen törenle atıldı.

 

İlçe girişindeki Sanayi Sitesi mevkiinde yaklaşık 4 bin metre karelik alanda kurulacak olan 14 derslikli, mescidi, spor salonu ve idari bürosu olacak okulun temel atma törenine, Artvin Valisi Kemal Cirit, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Borçka Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Borçka Belediye Başkanı Oral Küçük, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, MHP Artvin İl Başkanı Nedim Özer, okulun yapımını üstlenen hayırsever Fehmi ve Halil Bakır kardeşler ile bazı daire amirleri, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Kafkas Rüzgârı Oyunları ekibinin folklor gösterisi ile devam etti.

 

 

HAYIRSEVER İŞADAMLARIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM
Törende konuşma yapan Artvin Valisi Kemal Cirit, eğitim için yapılan hizmetlere bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, eğitime verdikleri katkıdan dolayı hayırsever kardeşleri tebrik etti. Borçkalı hayırsever kardeşler rahmetli babalarının adına okul yaptırmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Cirit, şunları söyledi: ” Bugün buraya okul için geldik fakat okulun temel seviyesi yapılan çalışmalarla hızlı bir şekilde yükselmiş olduğunu gördük. Artvin Valisi olarak hayırsever işadamı kardeşlere huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar doğdukları memleketlerini unutmamışlar, servetlerinin bir kısmını Borçka’ya harcamayı arzu etmişler. Bu açıdan sizlerin arasından yetişen Sayın Bakır kardeşler merhum babalarını unutmayarak adını verdikleri okulu ilçeye kazandırıyorlar.
BANA BİR HARF ÖĞRETENİN 40 YIL KÖLESİ OLURUM
‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ diyen Hz. Ali’nin sözünü de kendimize rehber ederek eğitime bu derecede katkı sunmayı hedefleyen işadamlarımıza tüm Artvin’deki yaptıkları yatırımlar dolayısıyla huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyor ve kendilerini bu vesile ile bir kez daha anmak istiyorum.” dedi. Artvin’in birçok alanda hizmete ihtiyacı olduğuna dikkati çeken Vali Cirit, “İlimiz birçok açıdan hizmete ihtiyaç hissediyor bunlardan bir kısmı da eğitim alanındaki ihtiyaçlardır. Kamu yatırımları için oldukça yüksek ciddi anlamda bir kamu yatırımı var ama neredeyse kamu kadar özel sektör hibe, bağış ve yatırımlarını da görüyor olmaktan mutluluk duymaktayız.

 
OKULUMUZ HAYIRLI UĞURLU OLSUN
İş yapan iş adamlarımızın önünü açmayı arzu ederiz onların bu çalışmalarına destek olan başta Borçkalılar olmak üzere emeği geçen herkesi ve onları sizlerle buluşturan Sayın Milletvekilimizi huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyor hepinize saygılar sunuyorum. Okulumuzun başta ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 
BU GÜZEL HAYIR CENNETTE BİR KÖŞK OLARAK HAYIRSEVER KARDEŞLERİMİZE İKRAM EDİLSİN
AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ise hayırsever kardeşlerin Artvin´e kazandıracakları eğitim yatırımından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Borçka’nın yetiştirdiği Fehmi Bakır ve Halil Bakır Halil Bakır ağabeylerimiz buradalar. Allah kendilerinden razı olsun. İnşallah burada yapacakları yatırım Cennet’te kendilerine bir köşk olarak ikram edilsin diye dua ediyorum. Onların vesilesiyle güzel bir merasim ve güzel bir töreni birlikte yaşıyoruz. Biz de sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Kendilerine huzurlarınızda Borçka halkı adına, Artvin halkı adına hassaten teşekkür ediyorum, sağ olsunlar var olsunlar.” dedi.
KOLEJ OKULLARI ORTAMINDA EĞİTİM VERECEĞİZ
Türkiye’nin en büyük sermayesinin genç nüfusunun olduğunu belirten Kışla, “Gerçekten en büyük sermayemiz bizim evlatlarımız, genç nüfusumuz bunların en iyi şekilde yetişmesi sizlerinde arzusu bizimde arzumuzdur. Hepimizin gayreti budur ama şuna emin olun gerçekten bütün gönlümle samimiyetimle söylüyorum inşallah Artvin’de Borçka’da olduğu gibi Artvin’in her yerinde her ilçesinde bir büyük şehirdeki gibi her türlü ne imkân varsa bir kolej okulu ortamında inşallah eğitim görmesi noktasında elimizden geleni yapacağız.
Buna emin olun mevcut okullarımızı fiziki şartlarla bir kolej seviyesine getirmeye gayret ediyoruz. Yine Borçkalı Hüseyin Aydın Beyi huzurlarınızda teşekkür ediyorum kendisine ondanda aldığımız katkılarla her sene okulların onarımını yaparak bu okulların büyük şehirlerdeki kolej bir özel okul kıvamına getirmeye çalışıyoruz.
Bunun ötesinde sınıflarımız 20-25 kişilik sınıflar haline geldi. İhtiyaç olan okullarda yenilerin yapılması noktasında gerek devletimiz gerek vatandaş devlet işbirliğiyle, gerek hayırseverlerimizin işbirliğiyle hangi ilçemizde ne ihtiyacımız varsa bu yatırımları bir bir yapıyoruz. İnşallah bütün halkımız en güzel şekilde en güzel okullarda çocuklarını eğitimini aldıracak ve göreceksiniz ki birkaç yıl içersinde Artvin’deki başarı Türkiye’nin başarısının ortalamasının çok çok önüne geçecek buna emin olunuz.” diye konuştu.
BU MEMLEKETİN EVLATLARI OLARAK BABAMIZ RAHMETLİ HACI OSMAN BAKIR İMAM HATİP LİSESİ AÇMAK BİZE NASİP OLDU
Okulun yapımını üstlenen hayırsever kardeşlerden Fehmi Bakır ise, “Bu memleketin evlatları olarak babamız rahmetli merhum Hacı Osman Bakır’ın öteden beri bu memlekete bir hizmet kurumu açmak, insana hizmet etmek, insan yetiştirmek isteği vardı. Ama şartlar elverişli olmadığından nasip bugüne imiş. Hasta yatağında bile “Okulu ne zaman yapacağız” diye bize sorardı. Ne yazık ki bu günleri görüp, bu mutluluğu yaşamak için bugün aramızda bulunamadı. Allah gani gani rahmet eylesin.
BABAMIZ ÇALIŞMAYI VE ÇALIŞANI SEVERDİ
Babam çalışmayı ve çalışanı çok severdi. Bizde onun bize bıraktığı bayrağı alarak, yüksek burçlara, hayır kurumlarına dikmek için yola çıkmış bulunuyoruz. Başta devlet erkânımıza, milli eğitime, bu 3000 metrekarelik araziyi Anadolu İmam Hatip Lisesi yapımına müsaade eden, işi çabuklaştıran kurumlara rahmetli babam adına teşekkür ediyoruz. Yapmış olduğumuz hizmet vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun. Hepinizi sevgi ve muhabbetlerimizle kucaklıyoruz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Artvin Valisi Kemal Cirit, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz ile hayırsever işadamları Fehmi ve Halil Bakır birlikte butona basarak Borçka Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin temeline ilk harcı koydu. Törenin ardından Vali Kemal Cirit beraberindeki heyetle Güreşen köyünü ziyaret etmek için alandan ayrıldı.

Kynk 08 haber

BENZER İÇERİKLER

HARUN KARAA2

Artvin’de Arı Can AldıArtvin’in Borçka ilçesinde bahçesindeki kovanlardan bal sağımı yapan şahıs,...

Borçka-Belediye-Başkanı-Oral-Küçük-“92.-Kurtuluş-Bayramımız-kutlu-olsun”

Borçka Belediye Başkanı Çay Tv’de Canlı Yayın Konuğu function fbs_click() {u=location.href;t=document.title;window.open('http://www.facebook.com/sharer.php?u='+encodeURIComponent(u)+'&t='+encodeURIComponent(t),'sharer','toolbar=0,status=0,width=626,height=436'); return...

cankurtaran tüneli

Cankurtaran Tünelinde Işık Göründü Artvin’de yapımına 2011 yılında başlanan Türkiye’nin en uzun karayolu...

Yorumlar
NUKLEER ENERJISIZ
Nükleersiz Türkiye İçin Kürek Çekiyor Sinop´ta kurulması düşünülen Nükleer Santral´e dikkat çekmek amacıyla...
image
Artvin Soma’ya Sahip Çıkıyor Yardım Kampanyası Manisa’nın Soma İlçesi Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.’de meydana...
imdat-sutluoglu-caykur-genel-muduru
Çaykur Yaş Çay Sezonunu Açıyor Çay kur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu Çay kur’da düzenlediği basın...
instagram
Ünlü İnstagram Fotoğrafçıları Artvin’i Tanıtacak! Cumhurbaşkanlığı’nın öncülüğünde, ana sponsorluğunu TOBB’un...
Ankara_Artvin_tanitim_günleri
3. Artvin Tanıtım Günleri 50 Bin Kişi Katılımıyla Sona ErdiArtvin Valiliği ile Ankara Artvin Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar